Last minute zájezdy Letenky Norsko další země

Cestování

Nejdelší tunel v Evropě je v Norsku

Na mezinárodní silnici E16, která spojuje město Oslo s městem Bergen na západním pobřeží Norska, se nachází nejdelší dopravní tunel na světě. Je dlouhý 24,5 km.

Historky o Trollech

Od Norů dodnes můžete slyšet vyprávět historky o trollech. Jde o bájné skřítky, kteří žili a možná ještě žijí v horách. Jde v podstatě o hodné tvory, kteří pomáhají dobrým lidem, trestají zlé skutky a chrání přírodu. Jejich figurky se staly nejvyhledávanějšími suvenýry Norska.

Trollstigen

Trollstigen je rovina, která je každoročně navštěvována tisíci turisty z celého světa. V českém překladu název znamená Trollí stezka. Přes zimu je uzavřena. Ještě nedávno byla cesta na stezku těžce přístupná, ale od 16. června 2012 je otevřená po velké přestavbě. Jsou zde i nové vyhlídky s moderním sociálním zařízením.

Město Geiranger

Geiranger je asi nejznámější norské městečko, které turisté navštěvují. Nachází se na konci Geiranger fjordu a jde o začátek tzv. Zlaté cesty. Fjord je velmi úzký a tvoří trasu pro výletní lodě, z nichž je možné pozorovat mnoho vodopádů. Během turistické sezóny je v městečku poměrně rušno.

Muzeum vikinských lodí v Oslu

V historii severských zemí období Vikingů zabírá jednu z nejvýznamnějších rolí muzeu vikingských lodí v Oslu. Není se tedy čemu divit, že vzniklo muzeum, které dává nahlédnout do dob tohoto života. V muzeum můžete shlédnout tři vikingské lodě, spoustu předmětů z této doby, vozy a sáně a další.

Ledovec Svartisen

Ledovec Svartisen je druhý největší v Norsku a je součástí národního parku Saltfjellet – Svartisen. Nachází se za polárním kruhem.